Obecnie bardzo popularne i powszechne jest nadawanie przesyłek za pomocą firm kurierskich. Jest to forma szybka, łatwa i niedroga. Wystarczy spakować paczkę, zamówić kuriera i czekać na odbiór przesyłki. Jednak co dzieje się dalej? Jaką mamy pewność, że przesyłka dotrze do odbiorcy?

Tracking

Wiele firm kurierskich wprowadziła w swojej ofercie usługę tzw. tracingu, czyli śledzenia przesyłki. Również DPD, która jest liderem w branży logistycznej, zdecydowała się na taką opcję ułatwień dla swoich klientów. Polega ona na możliwości obserwowania drogi przebytej przez przesyłkę od momentu nadania, aż do odebrania jej przez odbiorcę.

Śledzenie paczki dpd jest bardzo proste. Wystarczy jedynie wejść na stronę dpd i wpisać numer przesyłki. Można to zrobić w każdej chwili, za pomocą smartfona, tableta czy komputera. Od razu wyskakuje informacja na temat obecnej lokalizacji przesyłki oraz całej drogi, którą już przebyła. Możemy w ten sposób nie tylko monitorować, czy paczka nie zaginęła po drodze, lecz także uzyskać informację o przewidywanym terminie doręczenia. Usługa nie jest dodatkowo płatna. Ponadto, wskazany przewoźnik wprowadził opcję monitorowania przesyłek wysyłanych zagranicę. Jest to ułatwienie bardzo istotne, ponieważ dostarczenie paczki zagranicę trwa zdecydowanie dłużej, istnieje więc większe ryzyko zagubienia jej po drodze. Dzięki opcji śledzenie paczki dpd już nigdy nie trzeba martwić się o to, czy przesyłka dotrze do adresata i kiedy to nastąpi. Jest to rozwiązanie bardzo ważne dla osób, które prowadzą sprzedaż w Internecie, ponieważ to od czasu dostawy przesyłki zależy w dużej mierze opinia klienta o sprzedającym.

Jak widać, DPD jako lider branży kurierskiej unowocześnia i ułatwia klientom korzystanie ze swojej oferty. Obecnie można nie tylko nadać przesyłkę bez wychodzenia z domu, lecz także stale ją monitorować za pomocą smartfona czy komputera. Co więcej, istnieje możliwość wyszukania kilku przesyłek naraz, co jest bardzo ważne w przypadku częstego wysyłania paczek. Oszczędzamy w ten sposób czas i energię.