W dzisiejszym szalonym i zabieganym świecie ciężko mieć wszystko zaplanowane. Szczególnie teraz, gdy wiele osób przeszło na pracę zdalną, nie ma regularnych godzin pracy, a część jeździ do biur i miejsc zatrudnienia tylko w określone dni. Niektórzy z nas nie chcą teraz za często wychodzić z domu – z obawy o zdrowie swoje i swoich bliskich. Właśnie dlatego tak prężnie i szybko rozwija się teraz branża wysyłkowa, a poczty działają na pełnych obrotach – wysyłamy listy, maile, a zakupy robimy w większości w sklepach online. W ten sposób ograniczamy kontakty społeczne.

Śledzenie przesyłek dpd

Śledzenie przesyłek dpd to funkcja, która jest bardzo ceniona przez klientów i porządna we wszystkich kurierskich firmach. Usługi dpd wyróżnia na tle innych:
– Informowanie klienta o pierwszej próbie doręczenia w wiadomości email lub SMS.
– Śledzenie w czasie rzeczywistym: w dniu dostawy można sprawdzić na mapie gdzie znajduje się kurier z daną paczką!
– Możliwość przekierowania danej przesyłki w inne miejsce. Można zmienić jej adres doręczenia, a nawet ją przekierować do jednego z 2600 punktów DPD Pickup w Polsce.

Zalety jakie otrzymuje konsument śledząc swoją paczkę

– minimalizowanie niepokoju klientów – brak stresu o to, gdzie znajduje się przesyłka, w którym miejscu jest obecnie i jak długo jeszcze może do nas iść.

– zmniejszenie natłoku zadań po stronie sprzedającego – brak pytań od klientów o to, gdzie jest ich paczka, kiedy zostanie doręczona oraz jaka była data jej wysłania.

– łatwiejsza droga do rozwiązania sytuacji kryzysowych – zdarza się, że paczka może się zagubić, utknąć gdzieś w połowie drogi – dzięki prowadzeniu jej numeru do systemu łatwiej ją odnajdziemy i rozwiążemy problem.

– transparentność – klienci bardzo sobie cenią firmy, których działalność jest rzetelna i transparentna – wiemy skąd paczka jest wysłana, kiedy i mamy pewność, że firma niczego nie ukrywa, ani nie chce nas oszukać.

– znajomość szacowanego terminu dostawy – dzięki temu wiemy kiedy powinniśmy być w domu, aby odebrać przesyłkę.