Rosnące zainteresowanie klientów zakupami internetowymi powoduje, że branża kurierska rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej osób jest także zainteresowanych nadawaniem paczek, a tym samym korzystaniem z różnorodnych rozwiązań ułatwiających wysyłkę.

Możliwości dopasowane do oczekiwań

Od lat nieustannie dużym zainteresowaniem klientów cieszy się możliwość wysyłki paczek za pobraniem, w związku z czym wszystkie firmy kurierskie oraz pocztowe posiadają w swojej ofercie tego rodzaju rozwiązanie. Chęć korzystania z takich możliwości wynika często z bariery, jeśli chodzi o dokonywanie płatności z góry, zwłaszcza w przypadku większych kwot, a także z braku zaufania do niesprawdzonych wcześniej sprzedawców. Wysyłka paczki za pobraniem jest więc szczególnie wygodnym rozwiązaniem dla kupujących, którzy podczas doręczenia mają możliwość zweryfikować zawartość przesyłki w obecności kuriera. W przypadku niezgodności paczki, przesyłka jest zwracana, a klient nie musi borykać się z żądaniem zwrotu zapłaconej wcześniej kwoty – nie pokrywa on kosztu paczki przy odbiorze, dzięki czemu nie musi obawiać się, że nie odzyska wpłaconych pieniędzy.

Wygodne płatności

Niezależnie od wybranej metody odbioru paczki za pobraniem, firmy kurierskie oferują wiele różnorodnych możliwości zapłaty, co znacznie ułatwia przyjęcie paczki. Jeszcze kilka lat temu jedynym dostępnym rozwiązaniem była płatność gotówką, co wiązało się z koniecznością posiadania określonej kwoty w momencie przybycia kuriera. Dziś, dzięki dostępności kilku innych wariantów, sytuacja jest znacznie uproszczona. Poza tradycyjnym sposobem dostawy paczki przez kuriera pod wskazany adres, możliwa jest również wysyłka do wyznaczonego przez klienta punktu odbioru. Mogą to być nie tylko specjalistyczne punkty, ale także placówki pocztowe czy handlowe. W takich miejscach uregulujemy płatność za przesyłkę, tak jak za zwykłe zakupy – nie tylko gotówką, ale również kartą. Co ważne, również w przypadku dostaw bezpośrednich wiele firm kurierskich oferuje możliwość płatności bezgotówkowych.